Allainz Logo
19.07.2017
Zielone fasady – ekologiczne rozwiązania stosowane w architekturze
Rynek mieszkaniowy w rozkwicie
Bez kategorii

Amerykańska artystka stworzy interaktywny mural we Wrocławiu

W lipcu na na jednej z wrocławskich kamienic powstanie pierwszy interaktywny mural we Wrocławiu. Wykona go Kelsey Montague – światowej…

dodane przez admin

W lipcu na na jednej z wrocławskich kamienic powstanie pierwszy interaktywny mural we Wrocławiu. Wykona go Kelsey Montague – światowej sławy artystka, której kariera nabrała tempa po tym, jak Taylor Swift opublikowała w sieci zdjęcie na tle jej muralu, przedstawiającego wielkie skrzydła. 

We Wrocławiu Kelsey Montague stworzy mural na ścianie komunalnej kamienicy przy ul. Krakowskiej 27. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w partnerstwie z lokalnymi przedsiębiorstwami, dzięki czemu miasto nie poniesie kosztów związanych z projektem. Remont ściany wykonał deweloper budujący obok biurowiec Krakowska 29 (projekt autorstwa biura architektonicznego AP Szczepaniak), farby zostaną dostarczone przez sklep Konflikt Shop, a podnośnik udostępni wypożyczalnia Riwal Poland.

Pierwsze zdjęcia z muralem będzie można wykonać w weekend 21-23 lipca. Obecnie przy kamienicy stoi nieduży pawilon handlowy, który wkrótce będzie rozebrany, a sam plac zostanie zagospodarowany w ramach sąsiadującej inwestycji.

brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *