Allainz Logo
10.11.2017
Międzynarodowa nagroda dla wrocławskich architektów
Zaprojektuj kampus studencki we Wrocławiu
Bez kategorii

Drugi etap inwestycji Dmowskiego 19 zasłynął na arenie międzynarodowej

Dmowskiego 19 to nowoczesny kompleks mieszkaniowy zrealizowany przy ul. Romana Dmowskiego we Wrocławiu. Za realizację drugiego etapu inwestycji, na zlecenie…

dodane przez admin

Dmowskiego 19 to nowoczesny kompleks mieszkaniowy zrealizowany przy ul. Romana Dmowskiego we Wrocławiu. Za realizację drugiego etapu inwestycji, na zlecenie firmy Atal S.A., odpowiada biuro AP Szczepaniak. Z końcem października projekt został doceniony w konkursie European Property Awards 2017.

Historycznie – obszar, na którym jest zlokalizowana inwestycja, składał się głównie z magazynów, doków, młynów oraz fortyfikacji miejskich. Obiekty te wybudowane w większości z cegieł, odpowiadają za niepowtarzalny wygląd dzielnicy. Dziś teren ten przygotowywany jest pod idealną przestrzeń do życia – w otoczeniu zieleni i miejsc rekreacyjnych.

Dmowskiego 19 to obiekt o powierzchni 6168 m2, w ramach którego powstało 288 mieszkań. Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach, w obrębie Kępy Mieszczańskiej – jednej z wysp na Odrze, w zachodniej części jej miejskiego odcinka. – Drugi etap Dmowskiego 19 jest kontynuacją istniejącej na sąsiedniej działce inwestycji mieszkaniowej. Deweloperowi zależało na tym, aby obiekty harmonijnie ze sobą współgrały – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak. Jak dodaje, budynek w większości został pokryty panelami klinkierowymi, które nawiązują do historycznego charakteru okolicy. Motyw ten został także wykorzystany w kompozycji balkonów, które pokryte niczym „drugą skórą”, zapewniają mieszkańcom prywatną i przytulną przestrzeń do wypoczynku. Co więcej, klinkier, który jest odpornym i wytrzymałym materiałem, gwarantuje atrakcyjny wygląd inwestycji na lata.

Drugi etap inwestycji Dmowskiego 19 to 10-cio kondygnacyjny budynek zaprojektowany w układzie zabudowy pierzejowej, w kształcie odwróconej litery V. Wewnętrzny dziedziniec obiektu jest skierowany w stronę południową. Od wnętrza kwartału zaprojektowano balkony, loggie i tarasy, od strony zewnętrznej – balkony i loggie z widokiem na zieleń i rzekę.
Pod koniec października drugi etap projektu Dmowskiego 19 został nagrodzony w konkursie European Property Awards 2017. Kapituła konkursu, od przeszło dwudziestu lat, nagradza najciekawsze realizacje architektoniczne z całego Świata. – Jesteśmy szczęśliwi. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Cieszy nas, że projekt Dmowskiego 19 został zauważony i doceniony na arenie międzynarodowej – komentuje Agnieszka Szczepaniak.

Dmowskiego 19, inwestycja zlokalizowana w samym centrum Wrocławia, to doskonała propozycja dla osób aktywnych, które chętnie korzystają z uroków życia w mieście. Jednak i amatorzy wypoczynku na świeżym powietrzu znajdą tu coś dla siebie – malownicze tereny rekreacyjne w pobliżu Odry.

brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *